Ceny zbóż, notowania, aktualności

ZM Dobrosławów planuje stworzenie mięsnych centrów handlowych w kooperacji z innymi zakładami

ZM Dobrosławów planuje stworzenie mięsnych centrów handlowych w kooperacji z innymi zakładami

Ideą przedsięwzięcia jest skupienie w jednym miejscu kilku sklepów firmowych z różnym asortymentem. Centra te powstawałyby w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców i stanowiłyby odpowiedź na ekspansję hipermarketów.

Taki sposób dystrybucji gwarantowałby utrzymanie dużej elastyczności w reagowaniu na zapotrzebowanie rynku, skracanie czasu dostaw oraz poprzez pominięcie dodatkowego ogniwa dystrybucji, zapewnienie konsumentom konkurencyjnych cen. Firma zamierza również poszerzyć zakres eksportu i realizacji indywidualnych zamówień zagranicznych partnerów handlowych.

Dobrosławów ma też dalekosiężne plany na przyszłość. Przewiduje m.in. budowę chłodni na 2000 ton, rozwój sieci detalicznej i hurtowej oraz dalsze umacnianie swojej marki na rynku.

Zakłady Mięsne "Dobrosławów" Henryk Amanowicz powstały w 1992 roku. Przedmiotem działalności firmy jest skup i ubój żywca wieprzowego i wołowego, rozbiór i sprzedaż mięsa oraz produkcja i sprzedaż wyrobów wędliniarskich. Ubojnię zakładów wyposażono w nowoczesną linię o zdolnościach ubojowych 75szt./h trzody i 12 szt./h bydła, oraz nowoczesny park maszynowy przetwórni pozwalający na wyprodukowanie 20 ton wędzonek, kiełbas i wyrobów wędliniarskich na dobę. ZM Dobrosławów ma 32 sklepy własne, zlokalizowane głównie na terenie województwa lubelskiego.

Źródło: portalspozywczy.pl

Powrót do aktualności