Ceny zbóż, notowania, aktualności

Zainteresowanie krajowym, świeżym mięsem wieprzowym jest spore

Zainteresowanie krajowym, świeżym mięsem wieprzowym jest spore

Zdaniem maklerów na ten towar będzie jeszcze popyt w przyszłym tygodniu. Natomiast kto miał kupić importowany surowiec, zrobił to wcześniej, tym bardziej że ponownie rosnący kurs walut przyczynia się do podwyżek. Kontrakty do realizacji w przyszłym tygodniu są teraz przynajmniej o 20 groszy za kilogram droższe od obecnych dostaw, ale wszystko może się zmienić jeśli Euro spadnie i na to liczą klienci.

W obecnych czasach handel mięsem nie jest spiętrzony tuż przed świętami, a rozłożony w czasie. Największe zainteresowanie jest teraz półtuszami wieprzowymi oraz droższymi elementami takimi jak schab, szynka, łopatka i karkówka. Za półtusze w klasie E z głową trzeba zapłacić od 6,90 do 7,10 złotych za kilogram, importowane z Belgii bez głowy kosztują 7,5 złotego.

Półtusze wieprzowe - kl. E, zł/kg

krajowe 6,90 - 7,10
belgijskie 7,50

Ceny na następny tydzień są o 20 groszy wyższe. Zdaniem maklerów klienci coraz chętniej kupują belgijski towar ze względu na znacznie lepszą jakość. Ale za to hiszpańska wieprzowina - najtańsza z zagranicznych ofert - nie zadowala naszych odbiorców.

Poszukiwane są teraz także mięsa drobne klasy drugiej, bo tego asortymentu brakuje, zużywany jest na bieżąco w produkcji.

Za te najlepsze trzeba teraz zapłacić maksymalnie 8,60 złotych za kilogram. Najtańsze kosztują około 6 złotych.

Mięsa drobne kl. II - zł/kg

80/20 8,20 - 8,60
70/30 7,30
60/40 6,40 - 6,60
50/50 5,80 - 6,00

Nie ma natomiast zupełnie zainteresowania tłuszczami i skórkami, ten asortyment powoli tanieje i odkłada się w magazynach.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności