Ceny zbóż, notowania, aktualności

ARM przygotowuje się do zakupu pszenicy

ARM przygotowuje się do zakupu pszenicy
Agencja Rezerw Materiałowych przygotowuje się do zakupów pszenicy konsumpcyjnej – poinformowało w środę biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki. Podległa ministrowi gospodarki agencja ma za zadanie odnawianie rezerw pszenicy na podstawie ustawy w 2007 r. o rezerwach państwowych.

Rzecznik prasowy Agencji Rezerw Materiałowych Piotr Kruk powiedział PAP, że agencja jest gotowa do takich zakupów. "Jest po żniwach, staramy się kupować zboże jak najkorzystniej dla polskiego podatnika – gdy zboże jest najtańsze. Przygotowujemy się logistycznie do takiego przedsięwzięcia. Jeśli otrzymamy decyzję ministra gospodarki, to takie zakupy wykonamy" – podał Kruk.

Przypomniał, że Agencja musi odnawiać posiadane przez siebie państwowe rezerwy oraz w miarę posiadanych środków dokonywać dalszych zakupów. "Na całym świecie zboże i ropa naftowa są podstawą wszystkich rezerw. W zależności od zasobności kraju i w miarę swoich możliwości Agencja to czyni" – dodał.

"Jak zwykle po żniwach rolnicy domagają się, by jak najszybciej takie działania podjąć. My musimy być w gotowości, gdy przyjdzie decyzja, do wykonania tego zadania. Jak tylko decyzja ministra gospodarki się pojawi, będziemy gotowi do jej wykonania" – zapewnił.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności