Ceny zbóż, notowania, aktualności

Rosja zniesie ograniczenia w dostawach mięsa przed czerwcem?

Rosja zniesie ograniczenia w dostawach mięsa przed czerwcem?
Przedstawiciel Kremla Siergiej Prichodźko powiedział, że ograniczenia w dostawach mięsa z Polski do Rosji mogą zostać zniesione przed kolejnym szczytem Rosja – Unia Europejska.

Kolejny szczyt Rosja – UE zaplanowano na początek czerwca.

 – Perspektywa zniesienia ograniczeń przed przyszłym szczytem Rosja – UE wygląda obecnie bardziej realnie, toteż realniej wygląda też możliwość zainaugurowania rozmów na temat nowego porozumienia o współpracy Rosji i Unii – powiedział przedstawiciel Kremla, doradca Putina ds. polityki zagranicznej Siergiej Prichodźko.

Cytując jego wypowiedź agencja ITAR-TASS przypomina, że w piątek dojdzie do rozmów prezydenta Rosji Władimira Putina z premierem Polski Donaldem Tuskiem.

Pod koniec grudnia Rosja zezwoliła na eksport mięsa i jego przetworów 69 polskim firmom, w tym sześciu firmom zajmującym się wysyłką mięsa czerwonego.

Rosja wprowadziła embargo na polskie mięso i produkty pochodzenia roślinnego w listopadzie 2005 r., zarzucając stronie polskiej fałszowanie certyfikatów weterynaryjnych i fitosanitarnych. Prowadzone rozmowy nie przynosiły rezultatu.

Poprzedni rząd w Polsce zablokował w listopadzie 2006 roku negocjacje o nowym porozumieniu o partnerstwie i współpracy pomiędzy Unią a Rosją.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności