Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ceny świń w UE

Ceny świń w UE
Teraz, kiedy "wiosenny wyścig" na europejskim rynku wieprzowiny już się zakończył, czas na chwilę wytchnienia. Obecnie w ofercie jest porównywalnie mniej świń, a to zaś staje naprzeciw stabilnemu zapotrzebowaniu. Aktualnie możemy się spodziewać bardzo różnych sytuacji na rynkach indywidualnych w związku z rozwojem sytuacji w przyszłości. W porównaniu do oświadczeń z zeszłego tygodnia, oferty cenowe pozostają niezmienne w większości krajów UE, tylko w Danii lekko spadły.

W międzyczasie oferty południowo europejskie nadal wyraźnie wzrastają (w Hiszpanii +6 centów, w Portugalii +7 centów). W tych krajach popyt jest stymulowany z jednej strony przez turystykę, ale z drugiej strony liczba sztuk świń się zmniejsza. Widać to również w wagach ubojowych, które są na najniższym od zeszłego lata poziomie.

Trend: Nawet jeśli zakłady ubojowe narzekają na lekkie redukcje ceny w sprzedaży świń, sytuacja na rynku wieprzowiny pozostaje stabilna. Ponadto, europejski export powinien być wyraźnie wspomagany przez słabe Euro. Z tego może wyniknąć dodatkowa stabilizacja na rynku.

Źródło: ROL-PETROL

Powrót do aktualności