Ceny zbóż, notowania, aktualności

Podaż mięsa przewyższa popyt

Podaż mięsa przewyższa popyt
Po znacznym spadku notowań wieprzowiny w połowie miesiąca ceny wieprzowiny ustabilizowały się w ostatnich dniach. Nadal podaż mięsa krajowego i z importu przewyższa popyt. Półtusze świeże kl. R oferowano na giełdach po 6,3 - 6,4 zł za kg. Spadło zainteresowanie półtuszami mrożonymi na przetargach na WGT SA. Maklerzy tłumaczą to zmniejszonymi zakupami importerów z Ukrainy. W tej sytuacji ceny półtusz spadły z ponad 6 zł do 5,8 zł za kg.

Na razie nie widać wzmożonych zakupów surowca na nadchodzące święta. Zdaniem analityków zakłady nie chcą zbyt wcześnie lokować pieniędzy, które odzyskają za 3 - 4 tygodnie. Poza tym w tym roku święta wypadają w weekend, co może wpłynąć na zmniejszenie zapotrzebowania.

Najbardziej poszukiwane są niezmiennie podroby, zwłaszcza głowy, wątroby, serca i skórki, drobne mięso wieprzowe i tłuszcze, smalec.

Potaniały ćwierci wołowe i drobne mięsa. Na giełdach towarowych produkty te cieszą się niewielkim powodzeniem. handel odbywa się na rynkach lokalnych.

Minimalnie spadły w ostatnich tygodniach ceny drobiu. Zdaniem analityków utrzymają się jeszcze przez jakiś czas na dotychczasowym poziomie.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności