Ceny zbóż, notowania, aktualności

Zainteresowanie mrożonymi półtuszami

Zainteresowanie mrożonymi półtuszami
Wznowiono, po kilku miesiącach przerwy, przetargi na mrożone półtusze wieprzowe na rynek krajowy. W miniony wtorek na WGT SA ARR wystawiła ok. 488 t tego mięsa, po cenie wywoławczej 5 zł za kg. Jak informuje Andrzej Bąk, sprzedano wszystko po średniej cenie 5,6 zł za kg. Zainteresowaniem odbiorców cieszyły się także konserwy.

Firmy pośredniczące w handlu mięsem nie miały jednak w tym tygodniu wiele do roboty. W sklepach i hurtowniach były jeszcze zapasy z przedświątecznych dostaw. Mały był skup żywca, rozbiorownie pracowały na zwolnionych obrotach. Ceny półtusz wieprzowych świeżych nieco spadły. Mięso to w kl. R oferowane było w końcu tygodnia po 5,5 - 5,6 zł kg. Zmniejszyło się zapotrzebowanie na szynkę, nadal chętnie kupowany był natomiast schab. Jeśli utrzyma się ciepła słoneczna pogoda, to spodziewany jest wzrost zapotrzebowania na schab karkowy i drobne mięsa na cienkie kiełbasy, czyli surowiec na wyroby do grillowania.

Na stosunkowo małą sprzedaż narzekają eksporterzy mięsa na wschód. Wzrost cen spowodował spadek zainteresowania polską ofertą.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności