Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ceny mięsa w trendzie spadkowym

Ceny mięsa w trendzie spadkowym
Na rynku mięsnym ceny wykazują tendencję spadkową. Decyduje o tym również przewaga podaży nad popytem. Zakłady mięsne chętnie kupują niektóre rodzaje mięsa z importu, szczególnie gdy cena jest konkurencyjna.

Natomiast eksport polskiego mięsa jest nieregularny i wybiórczy. Ostatnio większym zainteresowaniem cieszyła się słonina i drobne tłuszcze twarde, obecnie zapotrzebowanie osłabło.

Bydło - jak co roku wczesną jesienią - zaczyna schodzić z pastwisk. Nie wszyscy rolnicy chcą trzymać je w oborze przez zimę, zwiększa się więc skup bydła i podaż wołowiny. Dlatego ceny tego mięsa powoli się obniżają.

Na cotygodniowym przetargu organizowanym na Warszawskiej Giełdzie Towarowej ćwierci z bydła dorosłego przeznaczone na eksport miały - i to od wielu tygodni - niewielkie powodzenie. W tym tygodniu sprzedano 625 ton po średniej cenie 2,01 zł/kg, poprzednio - 547,2 tony, średnio po 2,06 zł/kg. Natomiast oferta wynosi co tydzień ponad 8 tys. ton tego mięsa.

Na przełomie września i października szły w górę ceny drobiu, zwłaszcza kurczaków i filetów drobiowych. Ostatnio sytuacja się jednak zmieniła. Wzrosły dostawy żywca drobiowego, a tym samym i podaż tego mięsa, w rezultacie jego ceny wyraźnie spadły.

Źródło: Rzeczpospolita

Powrót do aktualności