Nasz rynek pasz

![]() |
123RF Zdjęcie Seryjne |
Susz z lucerny można kupić po 1000 złotych za tonę. To o połowę drożej, niż zakup pszenicy. Ale nie tylko suszu już brakuje. Siano dostępne jest jedynie w sprzedaży bezpośredniej i bardzo lokalnie. Podobnie jak wysłodki buraczane, po które, dostępne w cukrowniach, ustawiają się kolejki chętnych.
A w giełdowych cedułach asortyment i ilość pasz bogatych w białko szybko się kurczy.
Pasze
ceny transakcyjne zł/t
śruta słonecznikowa import 1038
śruta rzepakowa import 1099-1147
śruta rzepakowa kraj 1006-1026
olej rzepakowy 3400
olej sojowy 2941
otręby kukurydziane 485
otręby pszenne 600-635
łubin 880-1080
bobik 900-980
groch 780-900
makuchy słonecznikowe 925-995
makuchy sojowe NON GMO 1545
mączka jęczmienna 805
Źródło: Agrobiznes TVP