Wielka wyprzedaż

![]() |
123RF Zdjęcie Seryjne |
Za tonę pszenicy konsumpcyjnej, w zależności od ilości białka, można uzyskać od 660 zł na południu do 755 zł na północy kraju. Niewiele tańsza jest pszenica paszowa - tona kosztuje od 630 do 680 zł.
Nietypowa sytuacja cenowa jest w przypadku żyta:
żyto paszowe 490-560 zł/t
żyto konsumpcyjne 520-535 zł/t
Za tonę owsa można uzyskać 500-550 zł. Natomiast tona kukurydzy kosztuje 645-700 zł.
Są to poziomy, które w tym roku nie gościły jeszcze w giełdowych cedułach.
Źródło: Agrobiznes TVP