Ceny zbóż, notowania, aktualności

Prezes Grupy Sokołów: Perspektywy dla eksportu branży mięsnej są nadal obiecujące

Prezes Grupy Sokołów: Perspektywy dla eksportu branży mięsnej są nadal obiecujące

czerwone mięso
123RF Zdjęcie Seryjne

- Sądzę, że są one nadal obiecujące - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Miszczuk pytany jakie są perspektywy dla eksportu, jeśli chodzi o branżę mięsną- Przede wszystkim myślę o rozwoju eksportu na Daleki Wschód, w tym wołowiny na rynki arabskie - dodaje.

- Jednakże wprowadzony zakaz uboju rytualnego w Polsce, praktycznie uniemożliwia polskim ubojniom bydła realizację sprzedaży wołowiny na te rynki. To nie jest dobra wiadomość zwłaszcza, że na rynkach tych wraz ze wzrostem poziomu życia, dość dynamicznie zwiększa się spożycie tego mięsa - zaznacza również.

Prezes zapowiada też, że zgodnie ze swoją strategią Grupa Sokołów chce docelowo utrzymać wielkość eksportowanych przez nią wyrobów i wysyłać na rynki zagraniczne nie więcej niż 25-30 proc. sprzedaży. Podobnie jak dotychczas gros produktów grupy będzie trafiało na rynek UE, ale ważne miejsce będą nadal zajmowały m. in.: USA, Rosja, Chiny, czy Korea Płd.

Obecnie w skład Grupy Sokołów wchodzi siedem zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Sokołowie Podlaskim, Kole, Robakowie, Dębicy, Czyżewie, Jarosławiu i Tarnowie.

Trzy z Oddziałów (w Sokołowie Podlaskim, Robakowie i Jarosławiu) prowadzą ubój wieprzowy oraz zajmują się przetwórstwem. Oddziały w Kole i Tarnowie prowadzą ubój wołowy. Oddziały w Czyżewie i Dębicy zajmują się wyłącznie przetwórstwem.

Źródło: Portal Spożywczy, BW