Ceny zbóż, notowania, aktualności

1000 zł za tonę pszenicy konsumpcyjnej

1000 zł za tonę pszenicy konsumpcyjnej

Na rynku drożeje nie tylko pszenica konsumpcyjna, ale też paszowa, która często kosztuje 930 zł/t bez VAT. Więcej kosztują też pozostałe gatunki zbóż, zarówno te jakościowej, jak i paszowe. Kukurydza również pnie się w górę.

Ceny zbóż krajowych zebrano 25 kwietnia 2012 r. (cena netto bez VAT w zł/t) podczas ankiety telefonicznej przeprowadzonej przez serwis farmer.pl:

 

Młyny Polskie S.A.:

- pszenica konsumpcyjna - 970,

- żyto konsumpcyjne - 860,

- kukurydza - 740.

 

Lubella SA:

- pszenica konsumpcyjna - 940,

- jęczmień konsumpcyjny - 850.

 

PZZ w Stoisławiu:

- pszenica konsumpcyjna - 960 + umowa,

- żyto konsumpcyjne -800,

- jęczmień konsumpcyjny - 680,

- owies - 700.

 

Młyn Martea:

- pszenica konsumpcyjna - 950.

 

PPZ KAPKA:

- pszenica konsumpcyjna - 900,

- żyto konsumpcyjne - 950.

 

Gold Pasz Janowiec:

- pszenica paszowa- 930,

- jęczmień paszowy - 930,

- pszenżyto - 900,

- żyto paszowe - 830,

- kukurydza sucha - 920.

 

ZPZM Kruszwica:

- pszenica konsumpcyjna - 930,

- żyto konsumpcyjne - 850,

- jęczmień konsumpcyjny - 850.

 

Młyn-Pol:

- pszenica konsumpcyjna - 900,

- pszenica paszowa - 850.

 

Chemirol - Elewator Gryfice:

- pszenica konsumpcyjna - 890-920,

- pszenica paszowa - 900,

- jęczmień paszowy -860,

- żyto paszowe - 750.

 

Ziarn-Pol:

- pszenica konsumpcyjna - 950-1000,

- pszenica paszowa - 900,

- jęczmień konsumpcyjny - 930,

- jęczmień paszowy - 900,

- żyto konsumpcyjne - 930,

- żyto paszowe - 750,

- pszenżyto - 870,

- owies - 700,

- kukurydza - 900,

- rzepak - 2100.

Źródło: farmer.pl