Ceny zbóż, notowania, aktualności

Provimi Polska: Paszę należy kupować jedynie z pewnego źródła

Provimi Polska: Paszę należy kupować jedynie z pewnego źródła

Do skażonej paszy dioksyny prawdopodobnie dostały się poprzez przeróbkę odpadów z produkcji biopaliwa. Szacuje się, że liczba dotkniętych ferm w Niemczech to około 4.700 gospodarstw. Zdaniem przedstawicieli Provimi Polska najważniejsza jest prewencja, dlatego ważne, by paszę kupować jedynie z pewnego źródła.

- Pozorne oszczędności mogą kończyć się problemami, jak w Niemczech. Za nimi natomiast mogą stać dramaty ludzi. Skutki działania toksycznych związków jak dioksyny są przeróżne. Najgorsze skojarzenia budzi słowo rakotwórcze. Z pewnością nie działają nagle, efekty widoczne mogą być po wielu latach od zatrucia - mówi Tomasz Kwiatkowski, główny lekarz weterynarii, Provimi Polska.

Provimi zapewnia, że szczególną wagę przywiązuje do monitoringu zarówno surowców, jak i gotowych produktów. - Surowce, z których korzystamy, muszą spełniać wszystkie normy prawne i jakościowe - zapewnia Tomasz Kwiatkowski.

Provimi Polska należy do międzynarodowego koncernu Provimi Holding, jednego z największych na świecie dostawców produktów i technologii żywienia zwierząt, posiadającego 80 wytwórni pasz w 30 krajach na całym świecie i zatrudniającego ponad 8 tysięcy osób.

Źródło: Portal Spożywczy

Powrót do aktualności