Ceny zbóż, notowania, aktualności

Drobiowy rekord

Drobiowy rekord

Mięsa jest pod dostatkiem i to zbija ceny. W porównaniu do czerwca nawet o złotówkę.

Grzegorz Wyrębski, właściciel ubojni: "W ostatnim czasie te ceny spadły, opłacalność się zmniejszyła w związku z tym, że jest nadwyżka drobiu na rynku."

Ale pojawiają się też inne głosy.

Romuald Wyrębski, hodowca drobiu: "Oficjalnie się mówi, że przyszła jakaś tam pula towaru, a nieoficjalnie z tego co wiem na jeden kwit się wprowadza większą ilość kurczaka nieudokumentowanego i to powoduje sytuację na rynku kurczaka taką jaka jest."

Mimo tego, produkcja będzie rekordowa i sięgnie najprawdopodobniej 1 miliona 260 tysięcy ton. Wyjątkowo wysoki zapowiada się też eksport.

Leszek Kawski, Krajowa Rada Drobiarstwa: "W zeszłym roku mieliśmy 300 tysięcy ton. W tym roku zakładamy, że może być 350. A proszę pamiętać, że jeszcze niedawno, sprzedawaliśmy maksymalnie 12 -13 tysięcy ton przed wejściem do UE."

Eksperci szacują, że wartość polskiej branży drobiarskiej przekracza już 7 miliardów złotych i wciąż rośnie.

Źródło: Agrobiznes, TVP