Sytuacja na rynku – zboże
Pszenica konsumpcyjna kosztuje albo tyle samo co w pierwszej dekadzie lutego, albo mniej o średnio 15-20 zł/t. Ceny żyta i jęczmienia natomiast utrzymują ten sam poziom sprzed dwóch tygodni.
Obecnie ceny za tonę zboża (zł netto) w Polsce kształtują się następująco:
1. LUBELLA:
- pszenica konsumpcyjna - 470 (gluten>30, l.o>250)
- pszenica konsumpcyjna - 450 (gluten>26, l.o>220).
2. Polskie Młyny:
- pszenica konsumpcyjna - 480,
- żyto - 300,
- kukurydza - 480.
3. Przedsiębiorstwo Zbożowo-Młynarskie PZZ w Stoisławiu:
- pszenica konsumpcyjna - 490,
- jęczmień jary - 330,
- żyto - 320,
- owies -230.
4. Przedsiębiorstwo Przetwórstwa Zbożowego KAPKA:
- pszenica konsumpcyjna - 480-500,
- żyto - 340.
5. Agrochem - Człuchów:
- pszenica konsumpcyjna - 450,
- pszenica paszowa - 430,
- żyto konsumpcyjne - 300,
- pszenżyto - 350,
- owies - 240 (gęstość 50),
- jęczmień - 360.
6. Odziały Elewarr:
- pszenica extra - 460-485,
- pszenica jakościowa- 450-470,
- pszenica konsumpcyjna - 435-450,
Źródło: farmer.pl