Ceny zbóż, notowania, aktualności

Analitycy: Złoty traci pomimo dobrych nastrojów światowych

Analitycy: Złoty traci pomimo dobrych nastrojów światowych

Złoty w środę stracił na wartości mimo dobrych nastrojów światowych. Analitycy uważają, że jest szansa, żeby do końca tygodnia nasza waluta umocniła się.

"Środa to kolejny dzień osłabienia złotego. Trudno powiedzieć, dlaczego mamy taki trend, biorąc pod uwagę inne waluty naszego regionu, do których złoty tracił. Można to przypisać akcjom sprzedaży złotego, które powodują, że pomimo dobrego sentymentu na rynkach złoty się nie umacnia, tylko traci" - powiedział Sylwester Brzeczkowski z ABN Amro.

"Przy tak utrzymującym się w miarę pozytywnym sentymencie światowym, jeśli nie przebijemy 4,2250 za euro, jest szansa, że do końca tygodnia złoty się umocni" - uważa Brzeczkowski.

Rynek długu pozytywnie zareagował na środową aukcję obligacji.

"Wydawało się że 1-2 mld zł podaży to będzie dosyć sporo, biorąc pod uwagę, że sentyment na rynku jest delikatnie mówiąc niesprzyjający, a jednocześnie w ciągu dnia mieliśmy trochę słabnącą złotówkę. Jednak i popyt był bardzo dobry i rentowność była bardzo niska, a to poprawiło nastroje" - powiedział Piotr Żółtowski z Banku BPH.

"Pod koniec dnia rentowności zaczęły rosnąć" - dodał.

Ministerstwo Finansów sprzedało w środę na przetargu obligacje WS0922 za 2 mld zł przy popycie 3 mld 930,88 mln zł, a na przetargu uzupełniającym sprzedano dodatkowo papiery za 400 mln zł, przy popycie 1 mld 181 mln zł.

"Spadek rentowności miał miejsce pomimo słabnącej złotówki, do tej pory to było dość skorelowane; jednak możliwe, że w najbliższym czasie rynek będzie patrzył na złotego" - powiedział.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności