Japonia sprowadza więcej wołowiny
W okresie styczeń-kwiecień 2009 roku Japonia sprowadziła łącznie 150,5 tys. ton mięsa wołowego. To o 9 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2008 roku.
Większość importowanej wołowiny pochodziła z Australii (79,5 proc.). W omawianym czasie Australijczycy dostarczyli do Japonii 119,6 tys. ton tego gatunku mięsa, tj. o 6 proc. więcej niż przed rokiem. Dostawy amerykańskiej wołowiny na ten rynek wyniosły 14,4 tys. ton, tj. były o 10 proc. większe niż przed rokiem.
Udział amerykańskiej wołowiny w imporcie ogółem tego gatunku mięsa do Japonii w pierwszych czterech miesiącach 2009 roku ukształtował się na poziomie 30 proc. Większe ilości wołowiny do Japonii dostarczyły także Nowa Zelandia oraz Meksyk, odpowiednio 8 proc. oraz 2 proc. udział w handlu.
Źródło: FAMMU/FAPA