Ceny zbóż, notowania, aktualności

Stabilizują się ceny paliw

Stabilizują się ceny paliw

Spadająca konsumpcja i ograniczenia w produkcji wprowadzone przez OPEC, sprawiły, że ceny ropy i paliw gotowych powoli się stabilizują.

Jeszcze w ostatnim dniu grudnia stawka za ropę spadła do najniższego od lat poziomu 38 dolarów za baryłkę. W porównaniu z rekordowym lipcem, to spadek o prawie 110 dolarów. Upływający tydzień przyniósł już pewne uspokojenie i stawki wróciły do poziomu około 45 dolarów. Są jednak na tyle niskie, że zmiany w hurcie u światowych dostawców paliw nie są niepokojące. Podobnie jest na krajowym podwórku.

W polskich cennikach hurtowych niewielkie zmiany. Konsumenci nie muszą obawiać się wzrostów cen na stacjach. A eksperci przekonują nawet,że w najbliższych dniach ceny detaliczne powinny po raz kolejny spaść o kilka groszy.

W tym tygodniu ceny wszystkich paliw były niższe od grudniowych. Litr najpopularniejszej benzyny był tańszy średnio o trzy grosze, a olej napędowy i autogaz o cztery.

Najdroższą benzynę tankują kierowcy na Lubelszczyźnie - 3 złote 44 grosze. Najtaniej jest na Śląsku - tu cena litra to koszt 3 złotych 18 groszy.

Litr w województwie śląskim kosztuje 3 złote 18 groszy i to najniższa stawka na rynku. Najdrożej jest w warmińsko-mazurskim - 3 złote 46 groszy. Olej jest tu droższy od benzyny.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności