Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ostatnia prosta

Ostatnia prosta

Prawie 150 złotych na jednego mieszkańca - tyle wynosi dotacja o którą mogą ubiegać się Lokalne Grupy Działania. Wyścig o pieniądze z programu LEADER w większości województw już na ostatniej prostej.

Na razie w urzędach marszałkowskich ruch niewielki. Lokalne Grupy Działania pracują jeszcze nad strategiami rozwoju. Dokumentów do przygotowania jest dużo. A konkursy mogą wygrać tylko najlepsze projekty.

Tomasz Kuliński, Mazowiecki Urząd Marszałkowski: te dokumenty są dość złożone w związku z tym że występuje i wniosek na lokalną Grupę Działania jak również wniosek o funkcjonowanie Lokalnej Grupy Działania. A co za tym idzie szereg dokumentów i załączników co wiąże się z wyborem i otrzymaniem tych funduszy.

A szanse na nie mają tylko te grupy, które zostaną ocenione najwyżej. Liczy się opracowana strategia rozwoju a także przygotowanie do pracy. To Lokalna Grupa Działania będą odpowiedzialna za wydawanie sporej części unijnych pieniędzy.

Tomasz Kuliński Mazowiecki Urząd Marszałkowski: ona będzie przyjmowała te wnioski i oceniała ze zgodnością przygotowanej przez siebie strategii.

W większości województw nabór wniosków w programie LEADER trwa do połowy lub do końca stycznia. Najdłużej bo jeszcze w lutym wnioski będą przyjmowane w Wielkopolsce. W województwach lubuskim, opolskim i lubelskim konkursy zamknięto już w ubiegłym roku.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności