Ceny zbóż, notowania, aktualności

Idzie nowe

Idzie nowe

W przyszłym roku Agencja Restrukturyzacji planuje uruchomić 4 ostatnie działania Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Czeka ją także duży przetarg na wybór firmy, która zintegruje kulejący do tej pory system informatyczny.

W latach 2007-2013 Unia Europejska przeznaczyła na rozwój polskiej wsi 50 miliardów złotych. Do tej pory wypłacono zaledwie 4,5 miliarda. A obietnice sprzed roku były zupełnie inne.

Henryk Kowalczyk - poseł PiS: brak kontynuacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, zapowiedzi o przyspieszeniu, które były w grudniu i styczniu oczywiście skończyły się tylko obietnicami.

Ale teraz ma być lepiej, bo Agencja ma już unijną akredytacje na wszystkie programu pomocowe. I dlatego do połowy przyszłego roku powinna uruchomić 4 ostatnie. Pierwsze decyzje w tej sprawie będą ogłoszone 14 stycznia.

Dariusz Wojtasik - prezes ARiMR: zamierzamy uruchomić cztery działania, które pozostały w I kwartale 2009. Pierwszym działaniem, które chcielibyśmy uruchomić jest tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

Działalność Agencji mają usprawnić przygotowywane właśnie dwa duże przetargi. Jeden zakończy się podpisaniem umowy na utrzymanie i konserwację systemu informatycznego. Drugi wybierze firmę, która dokona jej rozbudowy i integracji.

Dariusz Wojtasik - prezes ARiMR: agencji jest potrzebny nowy system i zbudowanie takiego naprawdę sprawnego systemu.

Ostatnie problemy Agencji brały się właśnie z niedoskonałości sieci komputerowej, gdzie poszczególne elementy systemu nie współdziałały.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności