Ceny zbóż, notowania, aktualności

PKM Duda do końca roku złoży w KNF prospekt emisyjny

PKM Duda do końca roku złoży w KNF prospekt emisyjny

Polski Koncern Mięsny Duda chce do końca tego roku złożyć w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt dotyczący emisji akcji serii H i szacuje, że do emisji dojdzie w pierwszym kwartale tego roku - poinformował PAP prezes spółki Maciej Duda.

Prospekt emisyjny chcemy złożyć do końca roku. Myślę, że ofertę przeprowadzimy w pierwszym kwartale 2009 roku - powiedział Duda. - Jestem optymistycznie nastawiony do powodzenia emisji. 80 proc. inwestorów obecnych na walnym, w tym duzi inwestorzy finansowi, poparło emisję. Rozmawiamy też z nowymi inwestorami - dodał.

W tym tygodniu akcjonariusze PKM Duda zdecydowali o emisji 97,3 mln akcji serii H z zachowaniem prawa poboru. Cena emisyjna wyniesie 1,10 zł za akcję, a wartość emisji 105 mln zł. Spółka informowała wcześniej, że planuje przeznaczyć środki z emisji akcji serii H na inwestycje w rozwój organiczny, przede wszystkim na zwiększenie bazy surowcowej. PKM Duda informował też o planach kolejnych przejęć, ale od pewnego czasu spółka odkłada te plany.

- W tym roku już na pewno nic się nie wydarzy w tej kwestii. To nie jest dobry czas na przejęcia w naszej branży, bo spółki są jeszcze drogie. Szukamy bardzo dobrych spółek-perełek i czekamy aż będzie taniej - powiedział Duda. PKM Duda zamierza za środki z emisji akcji serii H zwiększyć bazę surowcową tak, aby w ciągu dwóch najbliższych lat 30 proc. surowca pochodziło z własnego zaplecza. Spółka planuje także rozbudowę i centralizację rozbioru w zakładzie w Grąbkowie.

W ramach realizacji tego celu spółka rozbuduje hale rozbioru, magazyny logistyczne i chłodnie. Zakład w Grąbkowie zostanie także wyposażony w nowoczesne linie do rozbioru, porcjowania i pakowania mięsa świeżego, system chłodzenia bezpośredniego, a także wyspecjalizowany system informatyczny wagowoetykietujący i system zarządzania masą towarową.

Natomiast na Ukrainie spółka planuje rozwój ferm hodowlanych, organizację centralnego uboju i rozbioru oraz modernizację i rozbudowę zakładu przetwórczego, a także rozwój segmentu dystrybucyjnego i budowę bazy logistycznej.

 

Źródło: PAP

Powrót do aktualności