Ceny zbóż, notowania, aktualności

Powtórka crossa

Powtórka crossa

Na początku nie będzie problemów, schody zaczną się za kilka lat. Zdaniem fachowców wprowadzenie tak zwanej zasady wzajemnej zgodności najbardziej odczują hodowcy zwierząt.

Dobra kultura rolna, ochrona przyrody oraz Identyfikacja i Rejestracja Zwierząt rolnikom są nie straszne. Zdaniem doradców większość spełnia te wymagania nie zdając sobie sprawy, że są to zasady wzajemnej zgodności. Jeżeli są jakiś niedociągnięcia to łatwo będzie je naprawić.

Beata Niedziółka, MODR Siedlce: gospodarstwa, które nie posiadają szafek na środki ochrony roślin nie prowadzą ewidencji będą musiały bardziej się do tego przyłożyć.

Bożena Jóźwiak, ŁODR Kutno: problem opryskiwaczy to jest kolejny problem, który się pojawia, dlatego, że opryskiwacze muszą być atestowane.
Trudniej za to będzie sprostać wymogom, które wejdą w późniejszym terminie. Przestrzeganie bezpieczeństwa pasz i żywności będzie się wiązało ze sporymi nakładami finansowymi.

Katarzyna Nowak, ŁODR Bratoszewice: nakłady związane z tym, ze rolnik będzie musiał mieć specjalne pomieszczenia do produkcji pasz, czyli mieszanki, prefiksy, tego typu rzeczy.

Największe wydatki wiążą się jednak z wymaganiami, które wejdą najpóźniej, czyli od 2013 roku. Jest to wymóg zachowania tak zwanego dobrostanu zwierząt. Czyli odpowiednie warunki ich przetrzymywania.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności