Ceny zbóż, notowania, aktualności

Niskotowarowe oświadczenia

Niskotowarowe oświadczenia
Trzy pierwsze płatności dostali wszyscy, dwie następne będą tylko dla tych, którzy rozliczyli się z ich wykorzystania. Mowa o dotacjach dla gospodarstw niskotowarowych. Z programu skorzystało już w sumie 170 tysięcy rolników.

Agencja Restrukturyzacji wypłaciła im ponad miliard złotych. 105 tysięcy osób już w tym roku powinno złożyć oświadczenia o zrealizowaniu tak zwanych celów pośrednich zawartych w planie rozwoju gospodarstwa. Mają na to pół roku od otrzymania ostatniej raty płatności.

Grzegorz Kaczyński, ARiMR: jeżeli ktoś zrealizuje w ostatnim dniu tego 6-cio miesięcznego okresu to jeszcze ma 7 dni na to, aby złożyć stosowne oświadczenia.

Do tej pory do Agencji Restrukturyzacji wpłynęło ponad 60 tysięcy takich oświadczeń.

Grzegorz Kaczyński, ARiMR: spływają te oświadczenia one są rejestrowane i rozpatrywane i w niedługim czasie rolnicy zaczną otrzymywać stosowne informacje.

Ci, którzy spełnią wszystkie wymagania dostaną informację o kontynuowaniu płatności w IV i V roku. Ci, którzy nie złożą oświadczeń, lub nie spełnią choćby jednego zobowiązania dostaną decyzje o wstrzymaniu płatności.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności