Ceny zbóż, notowania, aktualności

Wielu chętnych na wsparcie

Wielu chętnych na wsparcie
Zainteresowanie jest spore, ale tłumów nie ma. Od dziś rolnicy mogą ubiegać się o wsparcie na dodatkową działalność gospodarczą. Wnioski są przyjmowane w regionalnych oddziałach Agencji Restrukturyzacji.

Koszty produkcji rosną a dochody maleją. Mimo unijnych dotacji coraz trudniej utrzymać się z pracy w gospodarstwie. Dlatego pomysłów na prowadzenie dodatkowej działalności rolnikom nie brakuje. Maksymalna pomoc, o jaką można się ubiegać to 100 tysięcy złotych. Aby je dostać dwa razy tyle trzeba zainwestować najpierw z własnej kieszeni.

Dokumenty o przyznanie wsparcia na różnicowanie działalności w kierunku nierolniczym należy złożyć osobiście lub przez upoważnioną osobę. Oprócz wniosku wymagane są trzy podstawowe załączniki.

Monika Kmiecik, ARiMR: bezwzględnie wymagane załączniki to jest ekonomiczny plan operacji, kopia dowodu osobistego oraz zaświadczenie z KRUS-u o podleganiu ubezpieczeniu w pełnym zakresie.

Dariusz Wojtasik, prezes ARiMR: jeżeli chodzi o pracę oddziałów to będą one pracowały od 8.00 do 16.00, ale jeśli będzie taka potrzeba każdy z oddziałów ma prawo wydłużyć pracę wdanym dniu.

W tym naborze do rozdysponowania jest prawie 230 milionów złotych. Wnioski będą przyjmowane w każdym województwie do wyczerpania tak zwanej koperty finansowej lub do końca tego roku.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności