Ceny zbóż, notowania, aktualności

Milionowe straty po ptasiej grypie

Milionowe straty po ptasiej grypie
Milionowe straty po ptasiej grypie. Straty związane z wystąpieniem ptasiej grypy w województwie warmińsko-mazurskim wynoszą 18,9 mln złotych. W piątek specjalny zespół wojewody zakończył liczenie strat.

Teraz wojewoda Marian Podziewski przekaże te informacje ministrowi rolnictwa i na tej podstawie Komisja Europejska będzie mogła określić, czy jest możliwe przyznanie Polsce nadzwyczajnych środków wsparcia.

W piątek w Olsztynie obradowała Wojewódzka Komisja Dialogu Społecznego. Wojewoda poinformował, że zwrócił się z wnioskiem do resortu rolnictwa o rozważenie możliwości dokonania zmian w ustawach, które rozszerzyłyby zakres przyznawanego z budżetu państwa odszkodowania w związku z wystąpieniem chorób zakaźnych zwierząt.

Podczas spotkania rolnicy po raz kolej ny zwrócili uwagę na to. że potrzebny jest poważny dialog z rządem i systemowe rozwiązania, które pozwolą ochronić polskie rolnictwo. Dlatego zawiązali Porozumienie Związków Zawodowych Rolników Warmii i Mazur. Kolejne spotkanie z rolnikami, tym razem z udziałem podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Artura Ławniczaka, odbędzie się 26 lutego.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności