Ceny zbóż, notowania, aktualności

Będzie protest

Będzie protest
Decyzja zapadła. Będzie protest rolników w Warszawie – zapowiadają związki zawodowe. Powód jest oczywisty. Katastrofalnie niskie ceny skupu trzody chlewnej.

Ponieważ ceny skupu wciąż wynoszą około 3 złotych za kilogram rolnicy tym razem postanowili wyrazić swoje niezadowolenie w stolicy. Termin manifestacji jest już znany. Odbędzie się ona w przyszłym tygodniu.

Jerzy Chróścikowski – NSZZ Solidarność RI: chcemy zamanifestować w Warszawie aby rząd podjął szybkie i radykalne działania, które pozwolą uzdrowić tą sytuację.

Rolnicy domagają się także zdecydowanych działań zmierzających do ograniczenia importu wieprzowiny z Danii, Holandii czy Niemiec. Ich zdaniem pogłębia to kryzys na rynku.

Sławomir Izdebski – OPZZ Rolników: kryzys jest już tak głęboko zakorzeniony, że naprawdę rolnicy nie mają żadnego wyjścia. Nie przedstawiono do tej pory żadnych konkretnych rozwiązań. Nie możemy przekazać niczego rolnikom w terenie.

Z prognoz Agencji Rynku Rolnego wynika, że przez pierwsze trzy miesiąc tego roku ceny skupu żywca będą wynosić od 3, 40 do 3,60 złotych za kilogram. W połowie roku maksymalnie punkty skupu mogą płacić 3,90 złotych za kilogram.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności