Ceny zbóż, notowania, aktualności

Internetowa identyfikacja

Internetowa identyfikacja
Zgłoszenie zwierząt do rejestru, zamówienie dla nich kolczyków lub duplikatu paszportu. To tylko niektóre operacje, jakie rolnicy już niedługo będą mogli wykonywać bez wychodzenia z domu. Warunek jest tylko jeden muszą mieć dostęp do Internetu.

Od nowego roku rolnicy i zakłady przetwórcze mogą za pośrednictwem Internetu informować Agencje Restrukturyzacji o zmianach w rejestrze zwierząt.

 – To jest ułatwienie i to ma być ułatwienie dla tych, którzy Internet mają żeby nie musieli wypełniać zgłoszeń, zleceń w formie papierowej i wysyłać, zanosić do biura powiatowego. Mogą to zrobić w postaci elektronicznej – mówi Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARiMR.

Ale aby to było możliwe najpierw trzeba zgłosić się do powiatowego biura Agencji Restrukturyzacji o nadanie kodu i loginu.

 – I te dwa instrumenty, które Agencja wprowadza umożliwią rolnikowi czy tez przedsiębiorcy wejście do systemu informatycznego Agencji i na tej podstawie oni będą mogli doprowadzać do zmian w rejestrze zwierząt, które są w ich posiadaniu – dodaje Iwański

Na początek będzie dostępne dziewięć modułów, ale system zostanie wkrótce rozszerzony.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności