Ceny zbóż, notowania, aktualności

Stawki dopłat bezpośrednich za rok 2007

Stawki dopłat bezpośrednich za rok 2007
Co prawda jeszcze nie oficjalne ale są już znane – stawki dopłat bezpośrednich za 2007 rok. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. Dotacje będą wyższe niż w ubiegłym roku.

Ponad 3 złote i 70 groszy – taki kurs wymiany Euro ustanowiła Komisja Europejska dla dopłat bezpośrednich za 2007 rok. Można, zatem już wyliczyć konkretne stawki do hektara powierzchni gruntów.

Radosław Iwański, rzecznik prasowy ARiMR: – Kontrole na miejscu zostały już zakończone pracownicy zeszli z pola i w najbliższych dniach przystąpimy do naliczania płatności.

Tak zwana jednolita płatność obszarowa wyniesie 301 złotych do hektara. Przyznawana w tym roku po raz pierwszy płatność zwierzęca to około 438 złotych do hektara. Dotacje uzupełniające do upraw podstawowych takie jak zboża oraz rośliny oleiste będą wynosić 294 złote do hektara. Rolnicy mogą także liczyć na dodatkowe dopłaty.

I tak 169 złotych to stawka do hektara upraw na cele energetyczne. Ponadto do uprawy rzepaku, który został przeznaczony na bioestry będzie obowiązywała dopłata w wysokości 176 złotych. 526 złotych to stawka do hektara tak zwanych upraw historycznych chmielu a 452 złote to płatność związana z produkcją.

W 2007 roku Agencja Restrukturyzacji wypłaci ponad 9 miliardów złotych . Pieniądze trafią do blisko półtora miliona producentów rolnych.

 – Żadnego zagrożenia takiego nie ma że, Agencja miałaby nie przystąpić do wypłaty płatności nie ma – dodaje Iwański.

Płatności bezpośrednie będą wypłacane od 3 grudnia do końca czerwca przyszłego roku.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności