Ceny zbóż, notowania, aktualności

Droższe paliwa

Droższe paliwa
Ostatni tydzień przyniósł bardzo wyraźne podwyżki cen paliw. Szczególnie było to zauważalne w handlu detalicznym. Najbardziej zdrożała benzyna bezołowiowa 98, bo o 9 groszy za litr. Popularna 95–tka poszła w górę o 8 groszy.
W najlepszej sytuacji znaleźli się właściciele aut na gaz i olej napędowy. Tu ruchy w cennikach były prawie niezauważalne. Czy grozi nam, tak jak spekulowała prasa 5 złotych za litr benzyny? Specjaliści z biura Reflex są spokojni.
Amerykanie już dziś szykują się do bojkotu stacji paliw, więc mało prawdopodobne wydaje się, aby paliwo w Stanach miałoby zbliżyć się do poziomu 1000 dolarów za tonę. Chyba, ze nadchodzący okres huraganowy pomiesza szyki w rafineriach.
Wydaje się więc, że największe podwyżki mamy już za sobą. Teraz cenniki mogą iść w górę nie więcej jak o 3 – 4 grosze za litr. Widoczne wzrosty mogą pojawić się tylko na tych stacjach, gdzie do tej pory nie było większych zmian.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności

Giełda Rolpetrol

GIEŁDA ROLPETROL

W okresie działalności Giełdy towarowo-zbożowej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku zboża. Dlaczego? Dzięki zdobytemu doświadczeniu, stałemu kontaktowi z uczestnikami obrotu zbożami za pośrednictwem naszej giełdy, a także najświeższym informacjom z rynku zbóż czy pasz, które publikujemy w naszym serwisie kilka razy w tygodniu.

Giełda Rolno-Paliwowa Rolpetrol

90-540 Łódź, ul. Radwańska 25
telefon: 42 636-87-38
telefon: 42 636-85-14
e-mail: rolpetrol@rolpetrol.com.pl

O naszej giełdzie | Linki | Mapa serwisu


Wszelkie prawa zastrzeżone. W celu uzyskania zgody na kopiowanie treści serwisu Rolpetrol prosimy o kontakt pod adresem rolpetrol@rolpetrol.com.pl