Ceny zbóż, notowania, aktualności

Poślizg kontrolowany

Poślizg kontrolowany
Opóźnia się przyjęcie przez rząd programu wsparcia dla branży biopaliwowej. Mimo to przedsiębiorcy wcale nie są zawiedzeni. Wręcz przeciwnie. Ich zdaniem ten program jest tak zły, że nigdy nie powinien ujrzeć światła dziennego.

Pogram wsparcia produkcji biopaliw na lata 2008–13 Rada Ministrów miała przyjąć w ostatni wtorek. Decyzja nie została jednak podjęta, bo ten punkt nie znalazł się ostatecznie w programie prac rządu. Minister rolnictwa zapewnia, że na pierwszym posiedzeniu po świętach program zostanie przyjęty. I znów straszy, że brak takiej decyzji może oznaczać, że "Samoobrona" wyjdzie z kolacji.

Jednak najbardziej zainteresowani sprawą przedsiębiorcy wcale nie załamują rąk. Ich zdaniem dobrze się stało, że rząd postanowił odwlec swoją decyzję, bo program wsparcia biopaliw w tym kształcie jest nie wystarczający.

Wieloletni program wsparcia branży biopaliwowej nawet jeżeli zostanie w najbliższy wtorek przyjęty przez rząd będzie musiał zostać zgłoszony do notyfikacji. Komisja Europejska będzie miała dwa miesiące na jego zaakceptowanie.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności