Ceny zbóż, notowania, aktualności

Będzie losowanie

Będzie losowanie
Zdecyduje przypadek a nie stara zasada kto pierwszy ten lepszy. Środki na inwestycje w gospodarstwach rolnych zostaną rozdzielone losowo. Wnioski rolnicy będą mogli składać dokładnie za dwa tygodnie. 16 kwietnia to jedyny dzień kiedy można dostarczać dokumenty do Agencji Restrukturyzacji. Osobiście lub za pośrednictwem poczty.

Do podziału jest zaledwie 230 milionów złotych. Środki będą rozdzielone na tak zwane koperty wojewódzkie. Gdyby średnia wysokość dofinansowania wynosiła 100 tysięcy to z programu mogłoby skorzystać zaledwie ponad 2 tysiące rolników. Niektórzy do sprawy podchodzą jak do gry w totolotka.

Agencja Restrukturyzacji apeluje do rolników aby dokładnie zastanowili się na co chcą przeznaczyć dofinansowanie. Inwestycję trzeba będzie rozliczyć do połowy przyszłego roku dlatego lepiej stawiać na zakup maszyn niż na budowę. Jeszcze raz przypominamy

Radosław Iwański rzecznik prasowy ARiMR: – Zostanie utworzona lista kolejności na podstawie losowania czyli nie będzie listy kolejności kto pierwszy ten lepszy.

Losowanie wniosków odbędzie się w centrali Agencji przy tak zwanej podniesionej kurtynie, przez powołaną komisję w skład, której wejdą przedstawiciele rolników.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności