Ceny zbóż, notowania, aktualności

Wypłacanie zeszłorocznych dopłat na finiszu

Wypłacanie zeszłorocznych dopłat na finiszu
Ponad 90 proc. dopłat bezpośrednich jest już na kontach rolników. Niedługo ruszy także drukowanie wniosków o przyznanie dopłat za 2007 rok. Zarówno wnioski jak mapki graficzne mają być tym razem gotowe na czas – zapewnia resort rolnictwa.

Tak sprawna wypłata płatności obszarowych za 2006 rok to niewątpliwie sukces całej Agencji Restrukturyzacji oraz resortu rolnictwa. Andrzej Lepper wicepremier i minister rolnictwa: to co założyliśmy sobie, osiągnęliśmy ten cel, że do rozpoczęcia prac wiosennych wszyscy rolnicy otrzymają dopłaty bezpośrednie.

Na pieniądze będą musieli jeszcze poczekać rolnicy, którzy popełnili błędy we wnioskach. Teraz trzeba je poprawiać. Trwają już także przygotowania do akcji przyjmowania wniosków za 2007 rok.

Przypomnijmy, że rok temu przyjmowanie wniosków odbyło się z dużym opóźnieniem. Na czas nie wydrukowano mapek graficznych, które trzeba dołączyć do wniosku o przyznanie unijnej pomocy. W efekcie rząd zabiegał w Brukseli o przedłużenie terminu składania wniosków. W tym roku takich problemów nie będzie – deklaruje resort rolnictwa. Przetargi na wybór firmy, która wydrukuje mapki zostały już rozstrzygnięte. A wszystko ma być gotowe do 15 marca.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności