Ceny zbóż, notowania, aktualności

Niepewność ze standardami

Niepewność ze standardami
Koniec niepewności w sprawie przedłużenia terminu w programie dostosowania do standardów unijnych. Ministerstwo Rolnictwa i Agencja Restrukturyzacji w końcu zajęły takie samo stanowisko w tej kwestii – na wybudowanie zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych wszyscy rolnicy mają czas do końca przyszłego roku.

Rolnicy, którzy dostali pieniądze na budowę zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych mieli rok na realizację inwestycji. Wielu jednak obawiało się, że to za mało czasu. Powód – samo załatwianie formalności w różnych urzędach trwa kilka miesięcy.

Do tego dochodzą jeszcze problemy ze znalezieniem firmy budowlanej. Dlatego wszyscy odetchnęli, gdy ogłoszono, że Komisja Europejska zgodziła się na wydłużenie terminu. Jak się później okazało radość była przedwczesna. Agencja Restrukturyzacji nie wiedziała, kogo ma dotyczyć zmiana przepisów. Czy wszystkich rolników, czy tylko tych, którzy dostali decyzje po 9 sierpnia. A takich było niewielu.

Przepisy dopiero teraz doprecyzowano i sprawa jest już jasna nie tylko dla Ministerstwa Rolnictwa. Rolnicy nie muszą się już spieszyć z budową zbiorników na nawozy naturalne. Potwierdza to Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Co o tym wszystkim sądzą rolnicy? Chyba nie trudno się domyśleć. Dla wielu będzie to nauczka na przyszłość.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności