Ceny zbóż, notowania, aktualności

Nie ma mapki – nie ma pieniędzy

Nie ma mapki – nie ma pieniędzy
Kto nie złożył mapki nie dostanie dopłat. Rolnicy, którzy do tej pory nie dołączyli do wniosku o płatności bezpośrednie wymaganych załączników graficznych mają na to coraz mniej czasu.

Nie wszyscy rolnicy mogli złożyć wnioski o dopłaty bezpośrednie wraz z wymaganymi załącznikami graficznymi. Powód jest bardzo prosty – nie dostali dokumentów na czas. Ale mogli złożyć sam wniosek, a brakujące mapki przynieść później. Do tej pory nie zrobiło tego ponad 60 tysięcy rolników.

Renata Mantur, ARiMR: Wszyscy rolnicy, którzy nie złożyli załączników do wniosków w tej chwili otrzymają, bądź już otrzymali wezwanie do uzupełnienia braków formalnych.

Wypełnione dokumenty należy złożyć w powiatowym biurze Agencji Restrukturyzacji w ciągu siedmiu dni od otrzymania wezwania.

 – Jeżeli producent rolny zagubił otrzymany załącznik graficzny może udać się do powiatowego biura gdzie otrzyma jego duplikat i po jego wypełnieniu może dołączyć do wniosku – dodaje Renata Mazur.

Jest to bardzo ważne, bo jeśli mapki nie zostaną dostarczone, rolnicy nie otrzymają pieniędzy. Z tego obowiazku zwolnieni są tylko właściciele gruntów zgłoszonych w tym roku po raz pierwszy.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności