Ceny zbóż, notowania, aktualności

Stabilizacja na rynku paliw

Stabilizacja na rynku paliw
Rynek paliwowy przeżywa pierwszą od dłuższego czasu stabilizację. Konsumenci chyba przyzwyczaili się do hasła "taniej już nie będzie". Najgorsza sytuacja jest z olejem napędowym. Jego notowania od zeszłego roku systematycznie pną się w górę. A rekordowy pod tym względem jest ostatni miesiąc.

W całym kraju ceny oleju dochodzą do 4 złotych za litr. Na razie jednak na światowym rynku nie widać nerwowości i taka cena powinna utrzymać się dłużej. Wszystko dlatego, że mamy wyjątkowo spokojne lato. Sezon huraganowy nad Zatoką Meksykańską - amerykańskim centrum dostaw ropy - rozpoczął się bardzo łagodnie.

Ceny bezołowiowej benzyny Pb 95 w całym kraju są bardzo podobne. Różnica wynosi zaledwie 20 groszy. Najtaniej zatankujemy w województwie śląskim. Najwięcej zapłacimy na Podkarpaciu i Mazowszu.

Z ulgą oddychają właściciele aut na gaz. Drastycznie wysokie ceny nawet 3 złotych 40 groszy za litr, które straszyły ich jeszcze pod koniec zeszłego roku jak na razie to tylko złe wspomnienie. Teraz najdroższy gaz tankują kierowcy w województwie zachodnio-pomorskim.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności