Ceny zbóż, notowania, aktualności

Ptasia grypa w Turcji

Ptasia grypa w Turcji
Trzy ofiary śmiertelne i kolejne przypadki zakażeń ptasią grypą w Turcji.

Już w piątek szpital w tureckiej miejscowości Van przeżywał prawdziwe oblężenie. Nie dla wszystkich pacjentów lekarze mieli dobre wiadomości.

– Przyjęliśmy 47 pacjentów, trzech z nich zmarło. W pozostałych przypadkach 18 osób jest poza podejrzeniami, 26 osób ma podejrzenia ptasiej grypy, 18 z nich leży w łóżkach, jedna w stanie krytycznym – powiedział Huseyin Avni Sahin – dyrektor szpitala w Van, Turcja.

Przez cały weekend do szpitala dowożeni byli kolejni chorzy. W większości przypadków powód choroby ten sam: spożycie drobiu. Sytuacja wciąż daleka jest od stabilizacji. Od wczoraj w Turcji wykryto przynajmniej pięć nowych przypadków ptasiej grypy wśród ludzi. Zwiększa to liczbę zarażonych do 10, z czego trzy osoby zmarły.

– Ten typ wirusa nie przenosi się z człowieka na człowieka, zarazić się można tylko od zwierząt, –powiedział Recep Akadag – minister zdrowia Turcja Komisja Europejska już w październiku zeszłego roku zakazała importu drobiu z Turcji. Wczoraj zareagował także sąsiedni Iran, który całkowicie zamknął swoją granicę z Turcją.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności