Ceny zbóż, notowania, aktualności

Zamykają Inwestycje

Zamykają Inwestycje
Program inwestycje w gospodarstwach rolnych jest przewidziany na dwa lata. Ale wszystko wskazuje na to, że zostanie zamknięty już w tym roku. Jeszcze tylko w ośmiu województwach rolnicy mogą składać wnioski o dofinansowanie.

Z programu inwestycji w gospodarstwach rolnych można ubiegać się o wsparcie między innymi na zakup maszyn oraz budowę i modernizacje budynków gospodarskich. Można dostać zwrot połowy poniesionych kosztów czyli nawet 300 tysięcy złotych. Limit dostępnych środków najszybciej wykorzystali rolnicy z Pomorza. Tam program został zamknięty już kilka miesięcy temu.

Szanse na skorzystanie z dofinansowania mają jeszcze rolnicy z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego.

Dariusz Zdybel, ARiMR: - W momencie zbliżania się do wykorzystania dostępnego limitu do wysokości jakieś 135 proc. dostępnego limitu, my zatrzymujemy przyjmowanie wniosków.

Agencja przyjmuje więcej dokumentów, aby nie robić ponownego naboru, bo z reguły ponad 30 proc. wniosków, po wstępnej weryfikacji odpada. Do tej pory do regionalnych oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wpłynęło ponad 22 tysiące wniosków, na kwotę 2,5 miliarda złotych.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności