Ceny zbóż, notowania, aktualności

Standardy niskotowarowe

Standardy niskotowarowe
Miały być już teraz, ale to założenie okazało się zbyt optymistyczne. Na decyzję o uzyskaniu pomocy z programów dostosowania do standardów unijnych oraz dla gospodarstw niskotowarowych, rolnicy muszą poczekać do połowy września. A wszystko przez przedłużający się proces przyznania akredytacji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Składając wnioski rolnicy liczyli na to, że decyzje o przyznaniu dotacji dostaną najpóźniej w czerwcu. Opóźnienia bardzo komplikują im życie. Pan Bogdan jest producentem mleka. Zamierza dostosować swoje gospodarstwo do wymogów unijnych. Chciałby już zacząć prace, ale nie ma jeszcze decyzji w sprawie przyznania dotacji.

A skoro są na to pieniądze unijne to szkoda by było z nich nie skorzystać. Agencja Restrukturyzacji przyznaje, że spodziewała się uzyskać akredytację Ministerstwa Finansów pod koniec sierpnia. – Niestety byliśmy tylko optymistami, bo niestety okazało się, że proces akredytacji nieco się przedłuża – mówi Edward Adamiec wice prezes ARiMR.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze decyzje o przyznaniu wsparcia trafią do rolników za dwa tygodnie.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności