Ceny zbóż, notowania, aktualności

Zakończenie wypłacania unijnych dopłat wciąż się odwleka

Zakończenie wypłacania unijnych dopłat wciąż się odwleka
Najpierw miał być koniec grudnia, potem koniec stycznia, a teraz koniec lutego. O czym mowa? O terminie zakończenia wypłacania dopłat bezpośrednich dla rolników.

Zgodnie z unijnymi przepisami dopłaty bezpośrednie są wypłacane od 1 grudnia do końca kwietnia. Jednak dzięki zabiegom ministra rolnictwa udało się ten termin przyspieszyć i realizację przelewów rozpoczęto już 18 października. Padły wtedy deklaracje, że do końca roku "prawie wszyscy" rolnicy otrzymają pieniądze na konta. Niestety rzeczywistość okazała się inna. Ogromna ilość przelewów oraz obowiązek dokładnej kontroli wszystkich wniosków od rolników spowodowała opóźnienia.

Przed świętami sprawą zajęła się sejmowa komisja rolnictwa. Minister Wojciech Olejniczak bagatelizował wtedy sprawę i zapewniał, że nowy termin zakończenia wypłat to koniec stycznia.

Jednak w swojej ostatniej wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej minister Olejniczak znów zmienił swoje zdanie i powiedział, że pieniądze zostaną wypłacone do końca lutego 2005 roku.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności