Ceny zbóż, notowania, aktualności

Programy FAPA najlepszą inwestycją na przyszłość

Programy FAPA najlepszą inwestycją na przyszłość
Mimo że nie są inwestycyjne, mogą się okazać najlepszą inwestycją na przyszłość. Mowa o trzech programach strukturalnych realizowanych przez Fundację Pomocy Programów dla Rolnictwa. Do rozdysponowania przez dwa lata jest ponad 112 mln euro.

Pieniądze można przeznaczyć na szkolenia oraz doradztwo rolnicze. Dużym zainteresowaniem cieszy się także program "Lider plus". Do tej pory FAPA przyjęła zgłoszenia od 150 grup lokalnych. Termin przyjmowania wniosków w tym działaniu został przedłużony już po raz drugi.

 - Nie nadąża za tym legislacja, a ponadto jeśli chodzi o program Lider plus, to dla gmin dla instytucji pozarządowych będzie dobrze jeśli się po prostu dobrze przygotują do tego - powiedział Ryszard Pazura z FAPA.

Z programu zamierzają skorzystać wikliniarze z powiatu niżańskiego. Dawniej wyplatanie koszyków dawało utrzymanie setkom rodzin, a dziś przestało być opłacalne.

 - Przede wszystkim chcemy więcej sprzedawać wikliny za granicę. I jesteśmy na takim etapie, że muszą się zrzeszyć wikliniarze. Projekt "Lider" pomoże nam utworzyć lokalną grupę działania i ona będzie aktywizować wszystkich przedsiębiorców, wytwórców dostawców i sprzedawców - uważa burmistrz Rudnika nad Sanem Waldemar Grochowski. A można starać się nawet o 150 tys. zł.

Źródło: Tygodnik Finansowy

Powrót do aktualności