Ceny zbóż, notowania, aktualności

Powołano nowego prezesa ARR

Powołano nowego prezesa ARR
Roman Wenerski został powołany na stanowisko prezesa Agencji Rynku Rolnego z dniem 24 listopada - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu w komunikacie przesłanym PAP w czwartek.

Wenerski ma 48 lat, jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie.

Bezpośrednio po studiach podjął pracę w oddziale wojewódzkim Banku Gospodarki Żywnościowej w Lublinie, gdzie do 1994 roku pracował wielu stanowiskach - od stażysty do zastępcy dyrektora oddziału.

W roku 1994 organizował Lubelski Bank Regionalny SA, bank ten założyło 208 banków spółdzielczych z Polski środkowo-wschodniej. Od roku 1995 do 2002 był prezesem zarządu tego banku.

W roku 2002, po konsolidacji banków regionalnych, przez niespełna rok był wiceprezesem Banku Polskiej Spółdzielczości SA.

W 2003 przez trzy miesiące był dyrektorem departamentu centrali BGŻ SA.

Od 1 sierpnia ubiegłego roku Wenerski pracował w ARR, najpierw jako zastępca prezesa do spraw finansowo-księgowych i teleinformatyki, a od 29 czerwca tego roku pełnił obowiązki prezesa Agencji. Prezesem Agencji został w wyniku konkursu.

Wenerski jest żonaty, ma dwóch synów, zna angielski i rosyjski.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności