Ceny zbóż, notowania, aktualności

Dziesięciolecie ARiMR

Dziesięciolecie ARiMR
Wczoraj odbyły się w Warszawie uroczyste obchody dziesięciolecia istnienia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Składając podziękowania pracownikom Agencji, minister rolnictwa i rozwoju wsi Wojciech Olejniczak powiedział, że "dziesięć lat to szczególny okres dla polskiej wsi, ponieważ w tym czasie zachodziły na niej bardzo poważne zmiany. W tej reformie olbrzymią rolę odegrała właśnie Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa".

Szef resortu rolnictwa przypomniał też, że "w ciągu tych minionych lat były okresy dużej opłacalności produkcji rolnej, ale także okresy przynoszące straty ekonomiczne gospodarstwom rolnym".

Minister stwierdził, że dziś rolnicy są w innej sytuacji - "jesteśmy członkiem Unii Europejskiej i sytuacja w rolnictwie stabilizuje się. Ma to swoją przyczynę we wsparciu funduszami unijnymi".

Wojciech Olejniczak podkreślił olbrzymi wysiłek, jaki włożyli pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i pracownicy jednostek z nią współpracujących w uruchomienie wypłat płatności bezpośrednich. Efektem tego wysiłku jest to, że do końca tego tygodnia na konta rolników wpłynie około 1 miliarda zł.

Źródło: ROL-PETROL

Powrót do aktualności