Ceny zbóż, notowania, aktualności

GPW chce wykluczyć akcje Pozmeatu z obrotu

GPW chce wykluczyć akcje Pozmeatu z obrotu
Zarząd GPW rozważa wykluczenie akcji Zakładów Mięsnych Pozmeat SA z obrotu giełdowego, jeśli sytuacja w spółce nie poprawi się - poinformowała GPW w środowym komunikacie.

 - Zarząd GPW, mając na względzie interes i bezpieczeństwo uczestników obrotu informuje, iż w przypadku dalszego utrzymywania się obecnego stanu rzeczy w spółce rozważy decyzję o wykluczeniu akcji tego emitenta z obrotu giełdowego - napisano w komunikacie.

Ewentualna decyzja o wykluczeniu akcji Pozmeatu z obrotu zostanie opublikowana z wyprzedzeniem.

Od 2003 roku zarząd Pozmeatu składa wnioski w sądzie o postępowanie upadłościowe z możliwością zawarcia układu z wierzycielami. Były one jednak przez sąd odrzucane. Ostatni wniosek, rozpatrzony pozytywnie, został zaskarżony do Sądu Najwyższego przez jednego z wierzycieli, który nie zgadza się na zawarcie układu - spółka jest mu winna 10 tys. zł.

W związku z przedłużającą się procedurą sądową, we wrześniu tego roku zarząd Pozmeatu złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej, jednak wniosek został przez sąd odrzucony z przyczyn formalnych.

Na początku października zakłady Pozmeatu w związku z odcięciem dostaw prądu zaprzestały produkcji.

We wtorek przedstawiciele BRE Banku, jednego z większych akcjonariuszy Zakładów Mięsnych Pozmeat SA, zapowiedzieli działania, które doprowadzą jak najszybciej do wszczęcia procedury upadłościowej w spółce, co otworzy drogę do znalezienia potencjalnego inwestora.

W środę na zamknięciu notowań za jedną akcję Pozmeatu płacono 5,40 zł, po wzroście o 8 proc.

Po dwóch kwartałach 2004 roku strata netto spółki wyniosła 12,4 mln zł, przychody ze sprzedaży 9,5 mln zł, a krótkoterminowe zobowiązania 97,1 mln zł.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności