Ceny zbóż, notowania, aktualności

ARiMR chce zwiększyć tempo wypłat

ARiMR chce zwiększyć tempo wypłat
W przyszłym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa chce dokonywać codziennie 30 tys. wypłat bezpośrednich dla rolników - poinformował w środę na wyjazdowym posiedzeniu Komisji Rolnictwa wiceprezes Agencji Marek Janiec.

Obecnie Agencja przekazuje 15-20 tys. przelewów dziennie . Wiceprezes wyjaśnił, że dopłaty zostały podzielone na trzy tury. W pierwszej, obecnie realizowanej i obejmującej 500 tys. osób, znaleźli się rolnicy, którzy bezbłędnie wypełnili wniosek o dopłaty oraz nie ubiegają się o dopłaty z tytułu niekorzystnych warunków gospodarowania (tzw. ONW), a także nie mieli tzw. kontroli na miejscu (kontroli zgodności wniosku z rzeczywistą wielkością gruntów objętych dopłatami).

Wypłaty dla kolejnych 600 tys. rolników będą realizowane od listopada tego roku. Do tej grupy zaliczono rolników, którzy jednocześnie ubiegali się o dopłaty z tytułu ONW. Ostatnia, trzecia grupa obejmująca 300 tys. rolników, będzie otrzymywać dopłaty od grudnia. W tej grupie znaleźli się rolnicy, których wnioski wymagają wyjaśnienia.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Powrót do aktualności