Ceny zbóż, notowania, aktualności

Hausner: Stopa bezrobocia spadła we wrześniu

Hausner: Stopa bezrobocia spadła we wrześniu
Stopa bezrobocia spadła we wrześniu do 18,9 proc. z 19,1 proc. odnotowanych na koniec sierpnia. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła 2.972 tys. osób, czyli spadła o 33 tys. osób w ciągu ostatniego miesiąca, powiedział w poniedziałek wicepremier ds. gospodarczych Jerzy Hausner.

 - Bezrobocie we wrześniu zmniejszyło się o 33 tys. i wyniosło 2.972 tys., a tym samym stopa bezrobocia spadła w tym okresie do 18,9 proc. - powiedział Hausner podczas spotkania z redaktorami naczelnymi prasy lokalnej.

Już w końcu września Hausner informował, na podstawie danych za połowę miesiąca, że liczba bezrobotnych spadła we wrześniu poniżej 3 mln osób, a stopa bezrobocia - do 18,9 proc.

Wicepremier powiedział w poniedziałek, że oczekuje dalszego spadku stopy bezrobocia w październiku, choć ostatnie dwa miesiące roku - mogą być pod tym względem problematyczne.

 - Zdecydowanej poprawy na rynku pracy spodziewamy się od wiosny 2005 roku - powiedział Hausner.

W 2005 roku sytuacja poprawi się również. Stopa bezrobocia wyniesie poniżej 17,5 proc. (wobec oczekiwanych poniżej 19,0 proc. i 3 mln osób w grudniu 2004 roku) i poniżej 2,5 mln osób.

Źródło: Puls Biznesu

Powrót do aktualności