Ceny zbóż, notowania, aktualności

Młody rolnik na starcie

Młody rolnik na starcie
Miał ruszyć 1 września a ruszy 15. Mowa o programie dla młodych rolników. W Ministerstwie Rolnictwa trwają ostatnie przygotowania przed jego uruchomieniem.

Ministerstwo zapewnia, że ubieganie się o premie dla młodego rolnika nie będzie trudne. Wystarczy tylko wypełnić i złożyć kompletny wniosek.

 - Wszyscy ci rolnicy, którzy w ostatnim okresie przejmą gospodarstwo i przedstawią plan rozwoju tego gospodarstwa, mają kwalifikacje i nie mają więcej niż czterdzieści lat mogą otrzymać premię w wysokości 50 tys. złotych - poinformował z-ca Prezesa ARiMR Edward Adamiec.

 - Na 15 września będzie gotowy pakiet i procedur a przede wszystkim aktów wykonawczych do tego działania, dlatego też musieliśmy podjąć taką decyzję, że wsparcie dla młodych rolników będzie realizowane, wnioski będą przyjmowane przez regionalne biura Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 15 września - powiedział wiceminister rolnictwa Stanisław Kowalczyk.

Zdaniem Agencji najlepszą receptą na szybkie odmłodzenie i unowocześnienie rolnictwa będzie skorzystanie w jednym gospodarstwie z kilku programów pomocowych jednocześnie.

Wnioski na realizacje programu dofinansowania inwestycji w gospodarstwach rolnych przyjmowane są już od 15 sierpnia. A w połowie września oprócz wsparcia dla młodych rolników uruchomione zostaną pozostałe działania z Sektorowego Programu Operacyjnego.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności