Ceny zbóż, notowania, aktualności

24 dni na złożenie wniosku o dopłaty

24 dni na złożenie wniosku o dopłaty
Tylko 24 dni pozostały rolnikom zainteresowanym otrzymaniem unijnych dopłat bezpośrednich, aby złożyć odpowiednie wnioski. Tymczasem do tej pory zrobiło to niecałe 180 tys. osób z oczekiwanych 1,4 mln. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Rolnictwa od dziś uruchomiona została dodatkowa pomoc przy ich wypełnianiu.

Pomysł na nową strategię pomocy dla rolników jest prosty - do tej pory zainteresowani unijnymi subwencjami musieli zgłosić się do powiatowego biura Agencji, Banku Spółdzielczego, Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Od dziś pracownicy tych instytucji sami przyjadą do rolnika, który potrzebuje pomocy przy wypełnianiu wniosku. Trzeba tylko zadzwonić.

Wydłużeniu ulegają także godziny pracy powiatowych biur ARiMR. Otwarte będą od 6:00 do 22:00, przez 7 dni w tygodniu. Taka mobilizacja w administracji jest zrozumiała. Termin przyjmowania wniosków mija 15 czerwca. Teraz wszyscy czekają na mobilizację rolników. Tym bardziej, że system IACS już działa i nie ma obaw, że Unia pieniędzy na dopłaty nie da.

Źródło: Agrobiznes, TVP1

Powrót do aktualności