Ceny zbóż, notowania, aktualności

Bój o rolnika

Bój o rolnika
 - Idziemy do gmin! - zapewniają w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od poniedziałku rolnicy mogą liczyć na dodatkową pomoc przy wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie.

O składanie wniosków apelują prezes ARiMR i minister rolnictwa. Na razie bez skutku. Niespełna miesiąc przed zakończeniem oficjalnego terminu składania formularzy (po 15 czerwca codziennie będzie odliczany 1 proc. za zwłokę) na Kujawach i Pomorzu wypełnione dokumenty złożyło 13 proc. uprawnionych (najmniej - 9 proc. w powiatach lipnowskim i brodnickim).

Aby zachęcić gospodarzy od poniedziałku pracownicy agencji będą czekać na nich w urzędach gmin. - Będziemy przede wszystkim tam, gdzie złożono najmniej wniosków - zapewnia Andrzej Gross, dyrektor oddziału agencji w Toruniu. Rolnicy o terminie wizyty pracowników ARiMR dowiedzą się m.in. z kurend, które rozprowadzą sołtysi.

Oprócz tego, jak zapewnił wczoraj na konferencji prasowej minister rolnictwa Wojciech Olejniczak, planowane są wyjazdy w teren: - Każdy rolnik może zwrócić się do biura powiatowego telefonicznie bądź poprzez pośrednika - sołtysa, wójta. Dojadą do niego pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, banku spółdzielczego bądź ośrodka doradztwa rolniczego, by pomóc w wypełnieniu wniosku - obiecał minister.

Tymczasem do 31 maja, a nie - jak wcześniej planowano do 25 maja - będzie można składać wnioski o nadanie numeru ewidencyjnego gospodarstwa.

Źródło: Gazeta Pomorska

Powrót do aktualności