Ceny zbóż, notowania, aktualności

Pomajda: IACS funkcjonuje coraz lepiej

Pomajda: IACS funkcjonuje coraz lepiej
Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Pomajda odrzucił twierdzenia Polskiego Stronnictwa Ludowego, jakoby system ewidencji rolnej IACS nie działał. Pomajda oświadczył w "Sygnałach Dnia" w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że IACS funkcjonuje, z każdym dniem lepiej.

Jego zdaniem, ten system informatyczny w takiej skali, jaki jest w Polsce wdrażany, nie ma odzwierciedlenia ani w historii naszego kraju, ani w krajach Unii Europejskiej.

 - To są rozwiązania nowatorskie, o skali, której nawet Europa nie myślała - podkreślił.

Wojciech Pomajda dodał, że system IACS ma obsługiwać - według założeń - milion 800 tysięcy rolników i będzie to - po rozszerzeniu Unii 1 maja jedna trzecia rolników całej Współnoty 25 państw. Wojciech Pomajda przyznał jednak, że nie można oczekiwać, aby tworzony od kilku miesięcy system działał doskonale.

Dodał, że IACS można byłoby wdrożyć dużo wcześniej, gdyby poprzednie władze Agencji działały lepiej. Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wezwał władze PSL-u, aby nie wykorzystywały okresu wchodzenia Polski do Unii do celów politycznych, a wykorzystało swoje struktury, by pomóc rolnikom po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Powrót do aktualności