Ceny zbóż, notowania, aktualności

ARiMR: koniec szkolenia rolników

ARiMR: koniec szkolenia rolników
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zakończyła kampanię informacyjno-promocyjną, której celem było przygotowanie rolników do korzystania z dopłat bezpośrednich - poinformowała Agencja w piątkowym komunikacie.

W okresie od 15 października 2003 roku do 8 kwietnia 2004 r. Agencja zorganizowała ponad 40 tys. 300 szkoleń. Skorzystało z nich ponad milion rolników. Szkolenia odbyły się w większości wsi. Średnio w spotkaniu brało udział 26 osób.

 - Biorąc pod uwagę liczbę uprawnionych do dopłat gospodarstw, których jest w Polsce 1,8 mln, przeszkolenie ponad miliona rolników należy uznać za duży sukces - napisano w komunikacie.

Podczas spotkania rolnicy mieli możliwość wypełnienia anonimowej ankiety oceniającej szkolenie. Zebrano 760 tys. takich ankiet. Na ich podstawie Agencja wyliczyła, że 67 proc. rolników stwierdziło, iż prezentowany materiał był przedstawiony zrozumiale, a 64 proc. - że w szkoleniu poruszono wszystkie interesujące ich problemy. Ponad 50 proc. rolników oceniło szkolenia bardzo wysoko lub wysoko.

Najważniejszą częścią spotkań był instruktaż dotyczący wypełnienia wniosków o dopłaty bezpośrednie. Każdy rolnik otrzymał bezpłatny wypis z rejestru gruntów wchodzących w skład jego gospodarstwa oraz mógł przejrzeć mapy obrębowe z granicami działek ewidencyjnych, co znacznie ułatwia wypełnienie wniosku.

Dodatkowo, od 15 do 23 kwietnia br., w Agencji zostały zorganizowane tzw. "dni otwarte", podczas których pracownicy biur powiatowych instruują rolników jak poprawnie wypełnić wnioski o dopłaty.

Źródło: PAP

Powrót do aktualności